Dátum: 2024 április 25. (csütörtök) | Márk

4:1-es vereség a Gyergyó ellen

Felnőtt 2019-10-08

A piros-fehérek immár a harmadik mérkőzésüket játszották magyarországi túrájuk során – egyet buktak, egyet nyertek –, de a legkevésbé sem tűntek fáradtnak. Úgy sem, hogy két klasszisuk nem lépett jégre ezúttal, hiányzott Jereme Tendler és Albert Zagidullin. A másik oldalon már másodszor maradt ki a keretből a MAC-tól igazolt Jared Brown, ám ennek okairól nem tudni semmit. A GYHK mindenesetre az első harmadban máris lőtt kettőt, előbb Valdix, majd Bobcek volt eredményes. A második játékrész elején Péter Zsolt tette be Góga Attila remek passzát, ekkor 0-3 állt a táblán. A folytatásban jó ideig nem találtak magukra a lilák, majd, a felvonás második felét meg tudták nyomni, voltak szép helyzeteik bőven, de hiába. A harmadik menet elején csak sikerült bejuttatni a korongot Jordon Cooke kapujába, Jed Rusk éles szögből leadott lövése nyomán a vasról vágódott be a játékszer, 1-3. Mindez adott némi lendületet az UTE-nak, de átütő erőből kevesebbet, a GYHK okosan hokizva kontrollálta a fejleményeket. A történet érdemi része az 58. percben ért véget, amikor Sára emberhátrányban lépett ki, és nem hibázott, 1-4.

forrás: Jégkorongblog