Dátum: 2024 április 23. (kedd) | Béla

Brassó:UTE 3-6

Felnőtt 2020-01-10

Devin DiDiomete nagy meccset játszott Brassóban, a légiós 2 góllal és 2 gólpasszal járult hozzá csapata győzelméhez.

Kelin Ainsworth a lilák Fradi-meccsről hozott lendületével már a 4. percben megszerezte a vezetést, de nem sokáig örülhettek ennek a vendégek. A hazai gárda ugyanis az első szünetig nemcsak egyenlített, hanem kétgólos előnyre is szert tett, különösen Zsók Levente és Albert Zagidullin volt elemében, előbbi kétszer betalált, utóbbi két assziszttal vétette észre magát, de eredményes volt Mircea Constantin is. Az Újpest persze nem adta fel, és a 33., valamint a 36. percben kettővel válaszolt a Harrison Reed, Devin DiDiomete duó révén, 3-3 volt az állás az utolsó húsz perc előtt. Melynek elején DiDiomete ismét előnybe lőtte csapatát, 3-4 a 44. percben. A játékrész derekán előbb szimpla, majd kettős fórba kerültek a kék-sárgák, Julius Pénzes időt kért, ám ez nem vezetett eredményre. A végén jött az obligát kapuslehozatal, hiába, pontosabban ismét az UTE talált be, és ismét DiDiomete jóvoltából, 3-5 az 59. percben. Azonban ezzel sem volt vége, Rafaj hozzátett még egyet, 6-3-ra nyert az Újpest, amely gyors egymásutánban a második Erste Liga-dobogóst múlta felül az FTC-Telekomot követően.