Dátum: 2024 március 29. (péntek) | Auguszta

Brassó ellen 2 pont!

Felnőtt 2019-10-11

Mínusz háromról visszajött a vendégcsapat, a hosszabbítást azonban megnyerte az utóbbi időben látottaknál sokkal jobban játszó Újpest.

Az UTE-ban nem volt ott Duschek Dávid, akárcsak kedden a Visegrád Kupa-mérkőzésen, ismét Márkus Levente kezdett. Visszatért ugyanakkor a három meccset ismeretlen okokból pihenő Jared Brown – a sérült Vincze Péter és Godó Dániel értelemszerűen még nem –, a vendégeknél ellenben hiányzott az eltiltott Logan Stephenson. A lilák ott folytatták, ahol abbahagyták, már a 2. percben a kapujukba került a korong a Péter Balázs éles passzát értékesítő Bíró Gergő jóvoltából. Ám a nyitó harmad közepétől jött a fordulat. Előbb Cody Carlson talált be a kékről, majd Sikorcin ütött ravasz gólt előnyben, 2-1. A második felvonás oda-vissza hokit hozott, előbb megléptek a lilák, majd ledolgozták hátrányuk nagy részét a kék-sárgák. Ebből Nagy Nilan szép támadás végén szerzett gólja (3-1), Eric Pance Brown passzából elért negyedikje (4-1) és Tranca felső sarkos szépítése (4-2) egy percen belül született, igaz, utóbbi kettő között volt egy brassói időkérés is. A különbséget aztán emberhátrányos szólóból csökkentette minimálisra Fowlie a 34. percben (4-3), így az utolsó menetre – vagy még későbbre – maradt a lényeges kérdések eldöntése. Ebből a még később jött be, ugyanis a 48. percben Péter Balázst egyedül hagyták a kapu előterében, ő pedig szép mozdulattal egyenlített, 4-4. Újabb gól már nem esett, jöhetett a hosszabbítás, amely nem igazán tartott sokáig: Eric Pance egyéni megmozdulása végén eldöntötte a meccset, 5-4-re nyert az UTE