Dátum: 2024 április 25. (csütörtök) | Márk

Büntetőkben maradtunk alul!

Felnőtt 2020-01-26

A gyergyószentmiklósiak büntetőkkel győztek az újpestiek otthonában, aminek köszönhetően továbbra is vezetik az alsóházi tabellát.

A Gyergyói HK jól kezdte a mérkőzést, miután a 26. másodpercben Ryan Rupert elhozta a bulit a támadó harmadban, Góga Attila pedig a korongot egy kék vonalas bombával Duschek kapujába juttatta. Öt és fél perccel később egy kapu előtti kavarodás végén Ainsworth egyenlített. A harmad közepén emberelőnybe került az UTE, ahol Benk András kapu mögüli passza bepattant az egyik gyergyói játékosról Cooke kapujába, így már a hazaiak vezettek. Egy kibekkelt lila-fehér fór után rosszul sült el a második emberelőny: egy lefülelt passzt követően Péter Zsolt és Valdix megugrottak, utóbbi egalizált emberhátrányban. A játékrész végén a gyergyói Jones 10 perces fegyelmit kapott. A második húsz perc a kapusokról szólt, Duschek 13-szor, Cooke 9-szer védett, miközben a csapatok 2-2 emberelőnyt kihagytak. A záró felvonás áthúzódó Gyergyói HK-fórral indult. A kiegészülést követően Benk betalált, ám mivel elmozdult a kapu, nem adták meg a gólt. Nem sokkal később már az UTE játszhatott 5 a 4 ellen, a lehetőséget Sikorcin használta ki. A válasz 4 percen belül érkezett, szintén fórból, Jones egyenlített Sikorcin kiállításából. Hat perccel a vége előtt megint Sikorcin ült ki a büntetőpadra, az újpestiek kivédekezték a hátrányt. A csapatok a rendes játékidőben el akarták dönteni a meccset, ám nem zárult le a meccs 60 perc alatt. A hosszabbításban fórban is játszhattak a lila-fehérek, de nem hozott döntést a plusz öt perc. A büntetők első öt körében 2-2 gól esett, a hatodik párban Mathew Rupert betalált, ellenben Pance nem, így a Gyergyói HK 4-3-ra győzött és továbbra is vezeti az alsóházi tabellát.