Dátum: 2024 április 25. (csütörtök) | Márk

Érkezik a Szereda!

Felnőtt 2019-10-19

A Csíkszereda hazai pályán csak hosszabbításban tudta legyűrni az UTE-t, vendégként viszont még nem kapott ki a szezonban.

A Erste Liga-listavezető Sportklub pénteken Fehérváron játszott, ahol 2-0-s hazai vezetésről sikerült fordítania. A csata után kései ütközésért egymeccses eltiltást kapott Láday Tamás, ő így kénytelen kihagyni az UTE elleni rangadót. A csíkiak persze nélküle is bombaerősek, egészen elképesztő az eddigi teljesítményük: 13 mérkőzésen vannak túl, csak egyszer kaptak ki, hazai pályán a DEAC-tól, pontot további három alkalommal veszítettek, előnyük a táblázat élén a jelenleg a Kontinentális Kupában vitézkedő FTC-Telekommal szemben máris 4 pont. Vasárnapi ellenfelük, az UTE számára nem kezdődött jól az évad: meccseik kevesebb mint felét nyerték még, a 12 találkozóból hármat tettek el rendes játékidőben, 15 pontjukkal hetedikek a náluk két meccsel többnél tartó Gyergyó mögött. A Újpest az elmúlt 10 napban háromszor játszott a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban – illetve még egyszer a Visegrád Kupában, az sima 0-4 lett –, a Brassót hosszabbításban győzték le, a Fehérvári Titánokat 4-2-re verték, a DAB-tól azonban 3-1-re kikaptak a Megyeri úton. A Csíkszereda ellen az eddigiek tükrében a legkevésbé sem ők az esélyesek, de azért nem kell feltartott kézzel jégre menniük. Erre utal, hogy a két csapat már játszott egymással a szezonban, és Erdélyben csak hosszabbításban nyert 4-3-ra a hazai gárda. Az UTE egyébként is a hosszabbításos meccsek specialistája, mérkőzéseik negyede nem ért véget rendes játékidőben. A Sportklub ellen minden bizonnyal egy szétlövésekkel elért sikerrel is elégedettek lennének, vendégeik viszont bizonyára többet akarnak elérni ennél.