Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna

Fölényes győzelem után ismét Újváros!

Felnőtt 2019-10-25

Egy héten belül kerül erre sor, a bajnokságban a dunaújvárosiak, a Magyar Kupában az újpestiek nyertek.

Egy héten belül harmadik mérkőzésüket játsszák egymással a DAB és az UTE játékosai, újat aligha tudhatnak mutatni egymásnak. Az eddigi két találkozón az idegenben pályára lépő csapat diadalmaskodott: Újpesten 3-1, Dunaújvárosban 5-1 lett a vendégek javára. A pénteki találkozót Dunaújvárosban rendezik, ahol a hazaiak minden bizonnyal vissza akarnak majd vágni a kupában elszenvedett vereségükért. Erre minden esélyük meg is van, elvégre a tavalyi mélyrepülés után idén egyelőre parádésan szerepelnek a bajnokságban, 12 meccsen 27 pontot gyűjtöttek, amivel a harmadik helyen állnak, vesztett pontok tekintetében előzik a címvédő Ferencvárost is a második helyen. A lendület ugyan október elején megtört, sorozatban háromszor szenvedtek vereséget, előbb a Csíkszereda, majd kétszer a Brassó ellenében, azóta azonban újra magukra találtak, és hárommeccses győzelmi szériából várják az újabb UTE elleni derbit. Somogyi Balázs nem véletlenül nyilatkozott pozitív várakozásokkalblogunknak. Információink szerint a csapat komoly edzésmunkával és a visszavágás lehetőségétől fűtve készül a mérkőzésre, a csapatból mindenki egészséges, így ennek a személyi feltételei adottnak tekinthetők.

Forrás:jégkorongblog