Dátum: 2024 április 24. (szerda) | György

Gyönyörű három pont a válogatott szünet után!

Felnőtt 2019-12-20

Az Újpest négy meccsből harmadszor győzte le a DEAC-ot, a két csapat utoljára találkozott az alapszakaszban.

Nemcsak Benk tért vissza az Újpestbe, hanem Csamangó és Sikorcin is, továbbá ott volt a jégen Rafaj Attila és a 18 éves Horváth András – utóbbi élete első felnőttmeccsén a második sorban kapott helyet –, Odnoga és Miluskin ellenben hiányzott, ahogy a divízió 1/B csoportos világbajnok Pokornyi Dávid és Márkus Levente is. A vendégek összeállításában nem volt meglepetés, Vokla már játszott, Sági és Rutherford még nem. A vezetést a lilák szerezték meg Benk András révén az első harmadban, majd a másodikban, amelyben végig domináltak, növelni tudták a különbséget. Vokla ugyan egyenlített, ám Reed és Rusk kétgólos különbséget épített az újabb szünetre. A harmadik játékrész elején Vincze belőtte a következőt, 4-1 a 43. percben, ez lett a végeredmény is. Az UTE négy meccsből harmadszor győzte le a DEAC-ot, így bár a felsőháztól továbbra is messze van, a hatodik helyezett Gyergyóhoz közelebb került.