Dátum: 2024 április 19. (péntek) | Emma

Három pont Vasasról!

Felnőtt 2019-12-21

Ladányi Balázs csapata hiába lőtt ugyanannyit kapura, vereséget szenvedett az újpestiekkel szemben.

A Schiller-Vasasnál Sági Máté mögött már nem a Titánoktól kölcsönvett Szeles Máté, hanem Fekete Ferenc Bence padozott, míg az újpestieknél Duschek váltótársa a friss U20-as aranyérmes, Márkus Levente volt. A hazaiak kihagyták az első két emberelőnyüket, viszont az UTE már az első lehetőséggel élt: a 13. percben Varga Arnold kék vonalas lövésébe Benk ért bele, Sági Máté tehetetlen volt. A második felvonás elején megszületett a második vendég találat, amikor egy ellentámadás során Rafaj centerezését Reed lőtte be. A 37. percben Nagy Márk volt erőszakos az UTE harmadában, korongot szerzett egy újpestitől, aztán szépített. A harmadik harmad 30. másodpercében Inglis szabálytalankodott egy kiugró újpestivel, a játékvezetők büntetőt ítéltek, amit Reed gólra váltott. A játékrész folytatásában 5 a 3 ellen is próbálkozhatott a Vasas, hiába.

Az UTE 3-1-re győzött, de hátránya még így is 13 pont az 5. helyezett DEAC mögött.