Dátum: 2024 április 20. (szombat) | Konrád

Hazai győzelem!

Felnőtt 2019-11-13

Kilenc győztes meccs után szenvedett vereséget a Debrecen, az Újpest ellépett a Fehérvári Titánok mellől.

Az UTE csapatába sérülése után visszatért Vincze Péter, és nevezték a nemrégiben leigazolt Harrison Reedet is. A vendégeknél viszont nem volt ott a jégen Sági Martin, aki a válogatottal Gdanskban járt, ám az utolsó mérkőzésen már nem játszott. Az első sorban Kulesov jutott szóhoz a helyén a két cseh csatár mellett. A vezetést a vendégek szerezték meg, az utóbbi időben kiváló formában hokizó Hári Norbert emberelőnyben kotort be egy kipattanót, 0-1 a 17. percben. A második játékrészben fordítottak a lilák. Előbb előnyben adták el a korongot a debreceniek, Nemes belőtte Di Diomete passzát, majd egy tért ölelő Rusk- és egy finom Sikorcin-átadás után Erik Pance fejezte be elegánsan az akciót, 2-1 a 39. percben. A harmadik felvonás elején növelte előnyét az UTE, Kovács Attila kotorta be Odnoga kipattanóját. A DEAC innen még szépíteni tudott – ki más lőtte volna a gólt, mint Hári, ezúttal Rutherford nagyszerű asszisztja után –, egyenlíteni azonban már nem sikerült, kapus nélkül sem, 3-2 lett a végeredmény.

Forrás: Jégkorongblog