Dátum: 2024 április 20. (szombat) | Konrád

Hosszabbítás után Csíki győzelem!

Felnőtt 2019-09-20

A Sportklub egy fordulatos mérkőzésen hosszabbításban otthon tartott két pontot az újpestiekkel szemben.

Az UTE egy új játékost nevezett a mérkőzésre: a 20 éves Daadou Ádám Finnországból tért haza az Erste Ligába. A találkozó gyakorlatilag újpesti emberelőnnyel indult, miután Vjacseszlav Belov már a 10. másodpercben kiült a büntetőpadra. A vendégek nem éltek a lehetőséggel, a harmad közepén pedig ők kerültek létszámhátrányba. Nemes büntetése két gólt is hozott: előbb Eric Pance talált be hátrányban, aztán Andrej Taratuhin volt eredményes 5 a 4 ellen. A folytatásban mindkét csapat kihagyott 2-2 fórt, majd a 34. percben Flinta Botond kiállításából Cody Carlson juttatta újra vezetéshez az UTE-t. A második harmad végén megszületett az első 5 az 5 elleni gól, Rokaly Szilárd egyenlített. A harmadik felvonás elején Rodney Pelley révén már a Sportklubnál volt az előny, ám 4 percre rá Carlson egalizált 4 a 4 elleni játék során. Miután a rendes játékidő nem hozott több gólt, túlórára került sor. A hosszabbítás 40. másodpercben Becze Tihamér lezárta a meccset.

A Sportklub túlórában 4-3-ra győzött, szombaton a Hokiklub Budapestet fogadja, míg az UTE a Gyergyói HK otthonában folytatja erdélyi túráját.