Dátum: 2024 április 25. (csütörtök) | Márk

ÍGY kell pályaelőnyt megsemmisíteni!

Felnőtt 2020-02-24

Agilisan kezdtek az Acélbikák, jóval élénkebb tempót diktáltak, mint a szombati összecsapáson, emberelőnyhöz is jutottak, ám nem tudtak élni vele. Sőt: eladták a korongot a kéken, a hibát csak szabálytalanul korrigálhatták, így négy a négy elleni játék, majd UTE-fór következett. Ennek során szép cselek után talált be Harrison Reed, 0-1 a 9. percben. A gól megfogta a hazaiakat, a következő időszak Hughson bravúrjairól szólt. A 16. percben azonban ő is tehetetlen volt Eric Pance kísérletével szemben, 0-2. A szünet előtt nem sokkal Varga Arnold szabálytalankodott, ám szépítés nem lett ebből. A második játékrészben tempósabb és élvezetesebb lett a hoki, és ebből a DAB jött ki jobban. Dansereau a kéken kapott nagy passzt, majd magabiztosan fejezte be az akciót a 32. percben, 1-2. Mentek tovább az újvárosiak, annál inkább mehettek, mert előnyöket is kaptak, amelyekkel viszont továbbra sem bírtak mit kezdeni. A 36. percben buta szabálytalanság történt, Turcotte támadás közben leütötte Sikorcint, emiatt többszereplős csetepaté alakult ki, jó néhány embert kiküldtek, és végül úgy is négy a három ellen állhattak fel a hazaiak, hogy a légiósuk véglegest kapott. Nem sok örömük tellett a fórban a DAB-osoknak, eladták a pakkot ismét, Benk kilépett és belőtte, 1-3. A harmadik játékrészben sem szelídült sokat a hangnem, majd a kegyelemdöfést Azari késleltetett kiállítása során Pance vitte be Benk András passzából, 1-4 az 54. percben. David Leger kisvártatva megpróbálkozott a kapuslehozatallal, nem jött be, Reed belőtte az ötödiket, 1-5 az 59. percben. Ezzel a szezonban nyolcadszor is az a csapat nyert ebben a párban, amely idegenben játszott, vagyis az UTE 2-0-re vezet a negyeddöntőben. Nem lesz könnyű visszajönniük innen az Acélbikáknak, de hogy a Megyeri úton képesek nyerni, azt az alapszakaszban két ízben is bizonyították.

2019.09.29 UTE - Vasas 4:3 című gallériából ízelítő