Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna

Idegenben vertük a Vasast

Felnőtt 2019-11-16

A mérkőzés rögtön Kiss-Rusk kiállításával indult, ám a Vasas nem tudta kihasználni. Az első gólra a 14. percig kellett várni, amikor Nemes Benjámin törte meg a gólcsendet. 4 perccel később már kettővel ment az UTE, Varga Arnold volt eredményes. A második harmad elején gyorsan 3 gólosra növelte előnyét a lila-fehér együttes, Odnoga szlalomozott a hazai védők gyűrűjében, tökéletesen szolgálta ki Sikorcint. A játékrész derekán Carlsont küldték ki a bírók 2+2 percre késői ütközésért. Az előnyből még nem jött össze a szépítés, de a 35. percben már igen, Páterka Bence értékesített egy Duschekről kipattanó korongot, 1-3. Nem tartott sokáig az angyalföldi öröm, Varga Arnold közelről visszaállította a háromgólos differenciát. Kisvártatva lőtt még egyet az Újpest, egy késleltetett kiállítás során Carlson a saját kapuja mögül megindulva végigvitte a korongot az egész hazai csapaton, szólóját még fogta Sági, a kipattantót Csamangó lőtte be, 1-5. A harmad utolsó pillanataiban Turbucz ütközése borzolta a kedélyeket, amelyet követően Czakó és Varga Arnold akaszkodott össze. Turbucz és a duplázó Varga is 5+20 perces büntetést kapott. Egy kontra után szépített a Vasas a 44. percben, Szlama jó ütemű passzát Schmál Kristóf lőtte be. A harmad derekán egy Vasas kapu előtti kavarodást követően videózták a játékvezetők, ám nem látták bent a korongot. A végére is maradt egy vendég gól, az Odnogának szánt passz Harrison Reed elé került, aki második meccsén meglőtte első gólját új csapatában.

forrás: Jégkorongblog