Dátum: 2024 április 28. (vasárnap) | Valéria

hírek

MEGÉRDEMELT GYŐZELEMMEL INDÍTOTTUNK ITTHON

Felnőtt 2023-10-08

Izgalmas, tempós meccsen győzött a Csíkszereda ellen csapatunk az első hazai mérkőzésén 6:2-re úgy, hogy az Újpest mind a három harmadot megnyerte. A Megyeri úti Jégcsarnokban közel 1000 néző előtt játszottak a lilák, az első harmad után az UTE köszöntötte és örökbérlettel ajándékozta meg korábbi kiváló jégkorongozóit.

Villámgyors újpesti góllal indult a találkozó a második percben, amelyet a rutinos második sorunk hozott össze. Benk András, Szabó Dániel és Coatta összjátéka után a már második Megyeri úti szezonját töltő légiósunk volt eredményes. 1:0

Az ötödik percben a Csíkszereda csapatkapitányát, Becze Tihamért ültették le két percre gáncsolás miatt, a dologból mégis a vendégcsapat jött ki jobban. A mieink nem tudtak gólt szerezni, viszont a két perc letelte után Becze a büntetőpadról felkelve egyenlített, mert ahogy a jégre lépett, azonnal kapott egy hosszú indítást, amit a rövid sarokba zúdított be Rajna Miklós mellett. 1:1

Aztán a 13. percben jött a következő lila-fehér emberelőny, miután Reisz Áron-Sándort ültették le magas bottal való játék miatt. Öt a négy ellen egy perc alatt alakított ki sakk-matt helyzetet az UTE, Tiala passza után Kiss Patrik lőhetett, és bár nem találta el tökéletesen a korongot, így lett a legjobb, mert ezzel átemelt a lapos, gyors lövésre számító Adorján kapus feje felett. 2:1

Az UTE nem lassított, és a főként saját nevelésű fiatalokból álló negyedik sora is betalált a 17. percben. Szabó-Rácz Maxim passzolt Nádasy Mártonhoz, aki egy kapáslövéssel szerzett gólt. Két Erste Liga mérkőzés alatt már a második gólját lőtte 19 éves játékosunk. 3:1

A második harmad elején többször került nagy helyzetbe a Csíkszereda, de vagy Rajna védett bravúrral, vagy visszazárt a védelmünk, aztán a 34. percben újra megvillant az újpesti finn-sor. Saarelainen indította Metsavainiot, aki szenzációsan tette maga elé a korongot lábbal, majd a kapu felé robogva a legjobb pillanatban passzolt Tialahoz, akinek már nem volt nehéz dolga közelről. 4:1

A 34. percben ráadásul újra leültették Becze Tihamért, ezúttal bottal ütésért, de az eredmény nem változott, így három gólos előnnyel kezdhette meg az UTE a záróharmadot.

Az utolsó 20 percben is tudta még növelni az előnyét az Újpest, a 47. percben egy pillanatra megingott a Csíkszereda védelme, ezt pedig Tiala kegyetlenül kihasználta. Első lövése még elakadt a kapusban, a kipattanót viszont bepöckölte.

5:1

A folytatásban a két kapus percei következtek, Rajna Miklós az ellenfél támadójának, Aiden James Brownak hatástalanította már a sokadik ziccerét, a túl oldalon pedig Adorján is nagyot védett kicsivel később.

Az 54. percben jött az újabb újpesti gól, a szépszámú hazai közönség így már szinte egy gálamérkőzésen érezhette magát. Coatta passzolt a kapu mellé érkező Benkhez, aki középre pöckölt Kovács Alexhez, fiatal támadónk pedig nem hibázott. 6:1

A kifejezetten magas színvonalú mérkőzés végén a vendégek erejéből még egy szépítőgólra futotta; Rokaly gyors akció végén volt eredményes, ezzel alakult ki a végeredmény. 6:2

Az Újpest tehát kiválóan mutatkozott be első hazai meccsén a szurkolóknak, három gólunkat külföldi, viszont másik hármat magyar játékosaink szerezték, folytatás kedden este a DVTK ellen, szintén a Megyeri úton.

Markus Juurikkala, vezetőedző - UTE

"Összeségében egy nagyon fárasztó mérkőzésen vagyunk túl, komoly kihívások elé állítottak minket, különösen a második harmadban kellett rengeteg korongot eltakarítanunk a Csíkszereda elől a védekező harmadban. Kulcsfontosságú volt, hogy jól használtuk ki a helyzeteinket az első játékrészben. Természetesen elégedett vagyok, jó mérkőzést játszottunk, de még rengeteg munka áll előttünk. A keddi meccs előtt vár egy kis pihenés a csapatra, leginkább mentális szempontból szeretnénk még előrelépni. Két edzésünk is lesz addig, és utána készen leszünk a DVTK elleni meccsre.

Gratton Bradley, vezetőedző - Csíkszeredai Sportklub

"Az lenne a legfontosabb, hogy végre elkezdjünk meccseket nyerni, de most rosszabbul kezdtünk és játszottunk, mint az előző négy mérkőzésen. Kétgólos hátrányban is folyamatosan kaptuk a kiállításokat, sok a sérültünk. Az első harmadban állandóan sarkunkban volt az UTE, többet korcsolyáztak, mi még nem álltunk erre készen. Végig az eredmény után szaladtunk, de semmi sem működött igazán a mi oldalunkon, így az Újpest nyerni tudott."