Dátum: 2024 április 25. (csütörtök) | Márk

Magabiztos három pont a Vasas ellen.

Felnőtt 2020-02-03

Az újpestiek magabiztos győzelemmel tettek hatalmas lépést a rájátszás bebiztosítása felé.

Alig több mint 2 perc telt el a találkozóból, amikor Ville Saukko korongot szerzett a semleges harmadban, Nemes Benjáminnak passzolt, akinek átadásából az érkező Mathieu Henderson nagy gólt lőtt kapásból Sági Máténak. Néhány perccel később kettős emberelőnyben is játszhatott a Schiller-Vasas HC, nem éltek a fórokkal. Az UTE már az első lehetőségét kihasználta, az 5 a 4 elleni szituációban Erik Pance lövésébe Benk András ért bele. Másfél perccel később újra emberelőnybe kerültek a lila-fehérek, ekkor Nemes kotorta be a korongot. Ladányi Balázs időt kért háromgólos hátrányban. Hiába, még a harmad vége előtt Harrison Reed is betalált Ságinak. A második húsz perc egyetlent gólt hozott, azt Kelin Ainsworth lőtte egy emberhátrányos szóló végén. A 49. percben szépítettek a hazaiak, Márton Koppány talált be Duschek Dávidnak egy ellentámadás végén. A végjátékban Erik Pance és Tornyai Gábor összeverekedtek.

Az UTE 5-1-re győzött, sikerével 13 pontos, míg a 4 pontos Schiller-Vasasnak már csak matematikai esélye maradt a lila-fehérek megelőzésére.