Dátum: 2024 április 24. (szerda) | György

hírek

Magabiztosan vertük a Vasast

Felnőtt 2019-11-27

A mérkőzés első harmada kiegyenlített játékot hozott. A játékvezetők egyetlen kiállítást sem adtak, mindkét kapus 12-12 alkalommal védett, viszont jelentős különbség, hogy a Schiller-Vasas HC szerzett egy gólt: az újpestiek elcserélték magukat, a vendégek 4 a 2 elleni helyzetet tudtak kialakítani, az akciót Bukor Rajmund zárta góllal. A középső felvonás az UTE-ról szólt. Az első Erste Liga-meccsét játszó Ville Saukko kiállítását kibekkelték a lila-fehérek, aztán másfél perc alatt megfordították a mérkőzést. Előbb Vincze Péter, aztán egy eladott korongot követően Eric Pance talált be Sági Máté kapujába. Az első hazai emberelőnyt Harrison Reed révén gólra váltotta az UTE. Alig egy perccel később Jed Rusk 2+10 perces büntetést kapott, ám a Vasas nem használta ki a fórt, sőt Pance emberhátrányos találatot szerzett, miután a vendégek nem tudták kihozni a harmadukból a korongot. A 47. percben Inglis Ákos lövése meglepte Duschek Dávidot, aminek köszönhetően kétgólosra csökkent az újpestiek előnye. A végjátékban Ladányi Balázs időt kért, hiába.

Forrás: Jégkorongblog