Dátum: 2024 április 18. (csütörtök) | Andrea, Ilma

Másodjára találkozunk a Vasassal!

Felnőtt 2019-11-14

Ladányi Balázs együttese sorozatban 9 vereségnél tart, és a hektikusan teljesítő UTE ellen sem lesz könnyű dolga.

A Schiller-Vasas fiataljai mindenképpen jobban állnának, ha a mérkőzések negyven percig tartanának. Ez esetben legalább kettővel több pontjuk lenne, és sokkal jobban nézne ki a gólkülönbségük is. Bár e hét szedáján így is kikaptak volna az Acélbikáktól, de csupán 1-2-re, és nem 1-7-re. Nagy differenica ez, különösen a történtek hatását tekintve. Egyáltalán nem mindegy, hogy egy vereség hősies vagy lélekromboló. A Vasas pedig azóta, hogy győzni tudott Gyergyóban október 11-én, kilenszer kapott ki, és ebből ötször legalább 4 gólos különbséggel. Ezenközben háromszor kaptak 8 gólt a káposztásmegyeriek, egyszer 7-et, elsőként érve el és haladva meg a mezőny tagjai közül a 100 gólos mérföldkövet. Nem csoda, hogy ezek után 6 pontos lemaradásban utolsók a magára talált Hokiklub Budapest mögött. Az 1-7 után a vezetőedző is arra hívta fel a figyelmet, hogy ”egy meccs hatvan percig tart, és hiába vagyunk közel az ellenfélhez, ha nem a védekezésre helyezzük a hangsúlyt, akkor ez a vége”. A péntek esti meccs kérdése, hogy sikerül-e hátul rendezni a sorokat az UTE ellen. Nem segíti a Vasast, hogy Inglis Ákost sérülést okozó – egyben eltiltást érő – módon ütközte le szerdán Somogyi Balázs. Ami az Újpestet illeti, továbbra sem tudjuk, hogy melyik is lesz a csapat meghatározó arca a szezonban. A lilák hol így, hol úgy, de a legtöbbször meglepetést okoznak eredményeikkel. Hogy csak a legutóbbi két meccset említsük: előbb kiütéses vereséget szenvedtek a Hokiklub otthonában, majd megszakították a DEAC kivételesen hosszú győzelmi szériáját. Ennélfogva jóslatokba bocsátkozni a káposztásmegyeri találkozó előtt abszolút botorság lenne. Ami tény: eddig egyszer játszottak egymással a felek a szezonban, szeptember végén a Megyeri úton büntetőkkel tudtak nyerni a vendéglátók.