Dátum: 2024 április 25. (csütörtök) | Márk

Megint az Acélbikák nyertek

Felnőtt 2020-10-28

Az első harmad az Acélbikáké volt, annak ellenére, hogy a vendégek észrevehetően többet lőttek kapura. Garret Hughson azonban a helyén volt, míg a túloldalon előbb Martin St. Pierre, majd Mestyán István volt eredményes, utóbbi találatnál élete első Erste ligás asszisztját jegyezte idei első meccsén Somogyi Nátán. A második felvonás elején gyorsan szépítettek a vendégek öt a négy elleni játékban Aviani révén – a légiós másodszor játszott, és most talált be először –, ám erre emberhátrányban kontrázott Dansereau, 3-1 a 26. percben. A játékrész vége felé felgyorsultak az események, előbb Just szépített fórban, majd a 40. percben gyors gólváltás következett, Török Viktor találatára Dmitrij Vorobjov válaszolt, 4-3 állt a táblán az újabb szünetben. A harmadik játékrész izgalmas hokit hozott, ám újabb találatok nem estek, két perccel a vége előtt Virág Csaba időt kért. Márkus Levente rövidesen lekorcsolyázott, ami ezúttal meghozta a gyümölcsét, Kyle Just kotorta be a pakkot közelről, 4-4, jöhetett a ráadás. Amelyet villámgyorsan eldöntött a meccsen az első után a második Erste ligás találatát is jegyző Martin St. Pierre, 5-4. A DAB ahogy múlt héten, úgy ezúttal is 2 pontot vett el az UTE-tól.

Forrás: Jégkorongblog