Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna

Nem sikerült a bravúr

Felnőtt 2020-11-02

Gyakorlatilag teljes kerettel állhattak fel a mérkőzésre kéthetes pihenőjük után a hazaiak, Hári Norbert és Kozma Ferenc is visszatért. A túloldalon kevésbé alakultak kedvezően az ilyen típusú fejlemények, továbbra is hiányzott Duschek, Benk, Sikorcin, Aviani és Ljuducsin többek között, Márkus Levente cseréjeként pedig a 2003-as születésű Papp Áron öltözött, aki életében először szagolhatott bele az Erste Liga levegőjébe. Annak ellenére, hogy az első játékrészben a lilák nyerték a lőpárbajt, komoly előnyre tett szert a hazai együttes, amely nem egészen két perc alatt két előnygólt szerzett, ráadásul mindkétszer a házi pontkirály Novotny volt eredményes. A 15. percben aztán Kiss Patrik is betalált, a Jegesmedvéktől igazolt támadónak két assziszt után ez volt az első gólja a szezonban, 3-0 állt a táblán a szünetben. A második harmadban egy újabb debreceni Kiss szerzett első idénygólt, mégpedig a bekk Roland, és újfent öt a négy elleni játék során. Másodpercekkel később megérkezett az UTE szépítése Bodó révén, 4-1 a 32. percben, ám ezt Izacky válasza követte, negyven perc után 5-1-nél tartottak a felek. A cseh ott folytatta, ahol a pauza előtt abbahagyta, azonnal belőtte a hatodik debreceni gólt. A hetediket az ilyenformán duplázó Kiss Roland jegyezte a 49. percben, megint csak fórból, ez már a negyedik előnygólja volt a DEAC-nak, 7-1. Ezt követően az UTE még kihagyott egy hosszabb kettős fórt, majd bekapta a nyolcadikat is, a változatosság kedvéért emberhátrányban, a végeredmény ilyenformán 8-1 lett. Az már nem befolyásolta mindezt, hogy Blake Orbán és Varga Arnold verekedésbe bonyolódott az utolsó előtti percben, és hogy további konfliktusok is kibontakoztak.