Dátum: 2024 április 19. (péntek) | Emma

hírek

Pont nélkül jövünk haza Gyergyóból!

Felnőtt 2020-02-17

A GYHK remek emberelőnyös hokival és hibátlan kapusteljesítménnyel megszerezte az Erste Liga-alsóház megnyeréséhez szükséges győzelmet.

A Gyergyói HK kapujában Jordon Cooke kezdett, míg a három sorral felálló UTE-nál Márkus Levente kapott lehetőséget. A nyitó harmad legnagyobb lehetősége Andreas Valdix előtt adódott, aki kapumegkerülős góllal próbálkozott, de nem tudott betalálni a másik kapuvasnál vert helyzetben lévő Márkusnak, míg a másik oldalon az egyik hazai védőnek kellett kisegítenie Cooke-ot, amikor már túljutott rajta a korong. A sportszerű mérkőzésen a 35. percben jött el az első kiállítás, amit gólra is váltottak a hazaiak: Valdix lövésébe Jereme Tendler ért bele, Márkus tehetetlen volt. Csak 19 másodperc telt el, amikor kétgólosra nőtt a hazaiak vezetése, miután Tyimur Raszulov kapu mögüli passzát a védői felügyelet nélkül maradt Antal Zsombor tette be közelről. A harmadik felvonás áthúzódó UTE-fórral indult volna, ha 4 másodperccel a dudaszó előtt Nagy Nilan nem szabálytalankodik, így a csapatok 4 a 4 ellen indították a záró harmadot. A harmad közepén két újpesti büntetést is gólra váltott a Gyergyói HK, mindkétszer Pavel Vorobjov kotorta be a korongot. A folytatásban az UTE kihagyott egy 5 a 4 elleni lehetőséget, ellenben a hazaiak az utolsó percben kapott előnyüket Tendler révén kihasználták.

A Gyergyói HK az 5-0-s sikerével megnyerte az alsóházi középszakaszt.

forrás: Jégkorongblog