Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna

hírek

RAJNA: 97,7!

Felnőtt 2021-01-15

Parádés góljainknak, és a 43 védést bemutató Rajna Miklósnak köszönhetően legyőztük a gyergyószentmiklósiakat.

Az UTE legutóbb csak 16 mezőnyjátékossal tudott kiállni, azokhoz a jégkorongozókhoz most Horváth András és a debütáló Sotlar csatlakozott. A GYHK kapujába visszatért Cooke, ami miatt a légiósok közül most Bobcek nem kapott lehetőséget. A nyitó harmad közepén a hazaiak megszerezték a vezetést, miután Bodó megindult a saját harmadából és éles szögből fonákkal betalált Cooke-nak. A 18. percben Vorobjov is villant: akárcsak Bodó, az orosz csatár is a saját kék vonalától indult és robogott gólig. Az első szünetre 2-1-es állással vonultak a felek, ugyanis Pance kihasználta a meccs első emberelőnyét. A második felvonás is kiegyenlített játékot hozott, ám ebben a húsz percben Rajna és Cooke is hibátlanul védett. A záró felvonásra agilisen érkezett ki a GYHK, Szilassy Zoltán csapata hajtott az egyenlítésért. A sportszerű találkozó második emberelőnyét kihagyták a gyergyóiak, aztán a harmad közepén eljött az első újpesti fór. A lila-fehérek nem éltek az 5 a 4 elleni lehetőséggel, ellenben a kiegészülés után 6 másodperccel Rafaj pontosan lőtte el Cooke botos kesztyűje mellett a korongot. Szilassy 3 és fél perccel a vége előtt időt kért, később lehozta a kapusát is, hiába: Vincze egy üres kapus góllal beállította a végeredményt.

Az UTE 4-1-re nyert, pontszámban beérte a 3. helyezett MAC HKB Újbudát, legközelebb egy hét múlva, a Sportklub ellen játszik. A Gyergyói HK a szezon során először maradt pont nélkül a lila-fehérekkel szemben, vasárnap Debrecenben folytatja túráját.

fotó: Jani Martin/UTE

forrás: jkb.hu