Dátum: 2024 április 20. (szombat) | Konrád

hírek

Sokkoló vereség a HKB ellen.

Felnőtt 2019-11-04

Jens Brandström csapata kiütötte a lila-fehéreket, és feljött a kilencedik helyre az Erste Ligában.

Hiába írtuk előzetesünkben, hogy három pontért megy a Tüskecsarnokba az Újpest, nem sok esély volt végül arra, hogy összejöjjön ez a győzelem. A vezetést a finn Eetu Koski szerezte meg az első harmadban, és bár Kovács Sebestyén a második elején egyenlített, erre három további találattal válaszoltak a vendéglátók, sorrendben Pápa Márton, Szappanos és ismét Koski volt eredményes, 4-1-re ellépett a KMH a második szünetig. Ebben a periódusban az UTE nem a fegyelmezettségéről volt híres, Kiss-Rusk 2+10 percet kapott, Di Diomete-et pedig szokása szerint verekedésért büntették, ezúttal Lakatost találta meg a légiós, mindketten 5-5 percet pihenhettek. A harmadik játékrészre Márkus váltotta Duscheket az UTE kapujában, aki a 44. percben gyors egymásutánban két gólt kapott, előbb Szűcs, majd Pihlqvist jóvoltából, 6-1-re vezetett a Hokiklub. Ezt követően egy emberhátrányos találattal még közelebb hozta csapatát Henderson, ám a hátralévő több mint tíz percben semmi érdemleges nem történt.

Forrás: Jégkorongblog