Dátum: 2024 április 24. (szerda) | György

Szép revans

Felnőtt 2019-10-05

Magabiztos győzelmet arattak a lila-fehérek, visszavágva ellenfelüknek a szezonnyitón elszenvedett vereségért.

Az UTE keretében felbukkant egy 18 éves orosz hokis, név szerint Danyila Miluskin, eltűnt viszont a toplégiós Jared Brown, illetve továbbra sem tért vissza Vincze Péter. A Hokiklub Budapestben első mérkőzését játszotta Szécsi Roland, és ott volt a csapatban a MAC-os Kreisz Brúnó is. Az első gólra mintegy negyedórát kellett várni, ekkor Devin DiDiomete szánta el magát lövésre a palánk mellől, a kapu előtt ólálkodó Csamangónak bele sem kellett érnie, becsorgott a korong anélkül, 1-0. A harmad végén ezzel együtt jött az egyenlítés, Adam Rossignol kotorta be a pakkot közelről, 1-1. A második játékrész kristálytisztán az UTE-é lett. A vezetést Cody Carlson szerezte meg újfent a 25. percben, aki kiváló passzt kapott Csamangótól, és azonmód kilőtte Kiss Bence kapujának jobb oldalát. A 34. percben két lila gól is született, Carlson ezúttal előnyben vágta be laposan a bal oldali bedobókörből. A következő találat szerencsés volt: egy gyors újpesti akció során Csamangó nagy helyzetben keresztbe akart passzolni, a játékszer azonban egy Hokiklub-védő ütőjéről a kapuba csusszant. A cseh légiós nem lassított, az utolsó felvonás elején Varga Arnold kipattanóját tette be, ekkor már 5-1 állt a táblán. Gröschl Tamás nem sokkal később lehozta Kisst, és beküldte a néhány hétig sérüléssel bajlódó Ian Sylvest. A kiváló amerikai hálóőr védéseire is szükség volt ahhoz, hogy az eredmény már ne változzon. Az UTE ezzel első győzelmét aratta az edzőváltás után, egyben visszavágott a HKB-nak a szezonnyítón elszenvedett vereségért, valamint elkezdte a felzárkózást a középmezőnyhöz.