hírek

Több mint két év után győzelem rendes játékidőben.

Felnőtt 2020-01-08

A szezon egyik legjobb teljesítményével hatodik nekifutásra sikerült nyernie az Újpestnek az Erste Liga-címvédő ellen.

Szép számú közönség előtt kezdődött az Erste Liga-alapszakasz utolsó lila-zöld örökrangadója, és már az elejétől jó iramot hozott. Az Újpest – amelynek soraiban ott volt a friss igazolás Ainsworth, Henderson ellenben kimaradt – talán valamivel többet támadott, a Fradi gyors kontrákat vezetett. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de egyúttal nagyon vigyáztak a saját kapujukra, koncentráltak, sokat blokkoltak. A második játékrész elején megszületett az első gól, Vincze vitte végig a korongot a pályán, szépen is fejezte be, 1-0 a 21. percben. A címvédő gyors helyzetekkel válaszolt, ezek még nem mentek be, ám a hazaiak  egyre-másra kapták a kiállításokat, amire a 30. percben ráfizettek: kettős fórban egyenlített Karmeniemi, 1-1. A 39. percben hatalmasat védett Duschek, így maradt a döntetlen a második szünetre. A záró felvonást is az UTE kezdte jobban, áthuzódó emberfór vége felé a tavaly még Fradi-játékos Rafaj ért bele egy kapu elé belőtt pakkba, 2-1 a 42. percben. A 47.-ben kis híján újfent egalizált a vendégcsapat, Pavuk lövése a kapuvason csattant. Ebben az időszakban fegyelmezettebbek voltak a felek, gondosan vigyáztak a kisbüntetések elkerülésére. A harmad utolsó harmadában jelentős enegiákat mozgósított Fodor Szabolcs csapata, majd a vezetőedző már 2:27-tel a vége előtt lehozta a kapusát. Ez azonban csak helyzetekhez vezetett, gólt nem hozott, az UTE a szezon során először legyőzte legnagyobb tradicionális riválisát.