Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna

Továbbjutottunk a kupában

Felnőtt 2019-10-31

A döntetlen is elég volt ahhoz, hogy az Újpest továbbjusson a Magyar Kupa következő körébe.

A lila-fehérek múlt héten 5-1-es győzelmet arattak idegenben, így a visszavágót jelentős előnnyel kezdhették. Ráadásul ott folytatták a Megyeri úton, ahol abbahagyták Újvárosban, hiszen a második harmad elején már 3-0-ra vezettek, sorrendben Benk, Varga és Nemes volt eredményes. A DAB nem adta fel, előbb Tamás, majd Mazurek szerzett gólt, minimálisra csökkentve a differenciát a 31. percre. A folytatásban hol az egyik, hol a másik csapat talált be, 4-2-re 4-3, majd 5-3 következett. Az utolsó felvonás első fele idegesen alakult, durva játékért és verekedésért is büntettek a játékvezetők – utóbbit DiDiomete és Turcotte hozta össze –, majd Dósa és Mazurek egy perc alatt lőtt két gólt, máris 5-5 volt a táblán, az UTE edzői időt kértek. Az utolsó percek ehhez képest viszonylagos eseménytelenségben teltek, maradt a döntetlen.

Az UTE összességében simán jutott tovább – egyértelmű újvárosi sikerének köszönhetően –, ellenfele a négyes döntőért az Erste Liga-címvédő FTC-Telekom lesz, a meccsnapok: november 20. és 27. Könnyen kimatekolható: az első összecsapásra közvetlenül a Fradi második Kontinentális Kupa-hétvégéjét követően kerül sor.

FOrrás: Jégkorongblog