Dátum: 2024 március 29. (péntek) | Auguszta

Vereség Szeredában!

Felnőtt 2019-11-23

Hatalmas csatában győzte le a Sportklub az Újpestet, így tovább növelte előnyét a táblázaton.

Miként a hétközi kupameccsen, úgy ezúttal sem tudták a lilák jégre küldeni Odnogát és Csamangót – az első sorban Godó Dániel kapott helyet Sikorcin és Pance mellett –, a vendéglátók ellenben szokásosan bivalyerős összeállításukban kezdtek, Adorján Örssel a kapuban, de Garrett Clarke nélkül. Az első gólt ezzel együtt az Újpest lőtte Erik Pance révén, amire a nyitó játékrész közepén válaszolt emberelőnyben Gyenyisz Kuljas. A második felvonásban valamivel kevesebb volt az esemény, az újabb gólra a 39. percig kellett várni, akkor Becze Tihamér volt eredményes. A záró periódusban hamarabb rezdült a háló, ráadásul gyors egymásutánban kétszer is. Előbb Nagy Nilan egyenlített, majd Papp Szabolcs is betalált, 3-2 a 44. percben, az UTE stábja ekkor arra jutott, hogy időt kell kérnie. Ha a sorok rendezése volt a cél, az nagyjából-egészében sikerülhetett, bár a következő csíki gól így is megszületett, ám csak az 52. percben, amikor Salló iratkozott fel a táblára. Az UTE ettől nem adta fel, jött Di Diomete, és ezúttal nem ütközéseket és pofonokat osztogatott, hanem meglőtte harmadik szezongólját, 4-3. Ezzel sem volt vége, Pance duplázott, 4-4 az 55. percben. A végjáték egy-egy kiállítást hozott, avagy a csíkiak másodpercek alatt eladták a fórjukat, ami nem zavarta meg Beczét abban, hogy négy a négy elleni játékban belője a mindent eldöntő ötödiket. Az utolsó másdodpercek viharosra sikerültek, kiosztottak a bírók még jó néhány kiállítást, ám a lilák már nem találtak be. Hatalmasat küzdött tehát az Újpest, de ezért most nem adtak pontot. A Szereda tovább növelte előnyét a táblázat élén.

Forrás: Jégkorongblog