Dátum: 2024 április 16. (kedd) | Csongor

Vereség a DEAC ellen.

Felnőtt 2019-11-02

Nagy meccset játszott a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban az élmezőnyhöz tartozó DEAC és az oda kívánkozó UTE. Az első harmadban még nem esett gól, a másodikban viszont bő három perc alatt három is: előbb az egyre jobb vásárnak tűnő Essery szerzett vezetést a hazaiaknak, majd Benk András egyenlített, ám Izacky révén rövidesen ismét a DEAC-nál volt az előny. Ekkor – történetesen a 24. percben – aligha gondolták sokan, hogy a cseh légiós a végeredményt állította be. Aztán mégis így történt. A felvonás második felében röpködtek a kiállítások – Rutherford Csamangóval, Essery DiDiomete-tel akadt össze –, majd a harmadik menetben hiába hajtott mindkét csapat, az igyekezet nem termett gyümölcsöt. Az UTE közel két és fél percen át támadott kapus nélkül is a legvégén, de maradt a 2-1. Ez volt a DEAC egymás utáni 8. sikere, ami egyben visszavágást is jelentett a még szeptember végén a lila-fehérektől elszenvedett 3-4-es vereségért. A Debrecen továbbra is élcsapat, az Újpest ugyanakkor lejjebb csúszott a táblázaton, hiszen a Gyergyói HK megelőzte, a Fehérvári Titánok pedig utolérték.

Forrás: Jégkorongblog