Dátum: 2024 április 26. (péntek) | Ervin

VISSZAVÁGTUNK A CSÚNYA VERESÉGÉRT

Felnőtt 2020-11-18

Az UTE összeállításában két változás történt az előző mérkőzéséhez képest: ezúttal újra Duschek Dávid védett, míg a védelemben debütált a 17 éves Balázsi Márton Péter, mégpedig Phil Kiss helyén. A jó tempójú mérkőzés első emberelőnyét gólra váltotta az UTE, Benk talált be egy kijátszott akció végén. A DEAC egy látványos góllal válaszolt: Kulesov a kapu mögülről, a társainak háttal állva hátratette a korongot, amit Hári belőtt Duscheknek. A második harmadot jól indították a lila-fehérek, a 45. másodpercben Selan lőtte el a korongot Hetényi botos kesztyűje mellé. Az újabb vezető gól után az UTE vezetett több támadást, a debreceni kapus mérkőzésben tartotta a csapatát. A 36. percben Izacky leütközte a debütáns Balázsit, aki a palánknak csapódott, de a saját korcsolyáján hagyta el a jeget. A következő csere során az újpestiek növelték az előnyüket, Selan takarásból érkező lövésébe beleért Szabad, Hetényi tehetetlen volt. A harmadik felvonás elején egy páros büntetés nyomán 4 a 4 ellen játszottak a felek, a speciális felállás során Selan a 44. percben belőtte a 4. UTE-gólt. Két és fél perccel később Szűcs egy pontos lövéssel visszahozta a DEAC reményeit, ezt követően aktívabbá váltak a vendégek. A harmad közepén Szűcs kapuvasat talált, majd nem sokkal később egy újabb Selan-lövés jutott be Hetényi kapujába, ezúttal Benk ért bele a szlovén játékos korongjába.

Az UTE 5-2-re nyert, 6 pontra megközelítette az egyaránt dobogós ellenfelét és az FTC-Telekomot, vasárnap a MAC HKB otthonába látogat. A DEAC hátránya 5 pont maradt a bajnokságot vezető újbudaiak mögött, legközelebb vasárnap az Opten Vasas HC-t fogadja.

Forrás: Jégkorongblog